Nazywam się Beata Engel. Zainteresowanie refleksologią i medycyną chińską pojawiło się u mnie z pasji do Chin.

Od ponad 20 lat trenuję Kung Fu, czyli chińską sztukę walki, w Szkole Chińskich Sztuk Walki „SHAOLIN” w Olsztynie. Jestem zawodniczką, członkinią Kadry Polski (zdobyłam ponad 100 medali, w tym na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata), a także instruktorką – prowadzę zajęcia z dziećmi i samoobronę dla kobiet. No i nadal regularnie trenuję.

Poprzez trenowanie Kung Fu, spotykam ludzi, którzy zajmują się również medycyną chińską. Miałam wielokrotnie możliwość zobaczyć czy doświadczyć na sobie, że takie zabiegi, jak akupunktura, masaże czy ziołolecznictwo są skuteczne. Chciałam zgłębić trochę temat, aby pomóc sobie i najbliższym. I tak powoli zaczęło się od pierwszego kursu, potem następny i kolejny, aż zapisałam się na studia do Szkoły Tradycyjnej i Klasycznej Medycyny Chińskiej TOMO w Gdańsku, gdzie od 2 lat uczę się medycyny chińskiej o specjalności akupunktura. Przede mną jeszcze półtora roku nauki. I już wiem, że to dopiero początek

Tytuł refleksologa (choć ja wolę termin refleksolożki) zdobyłam w maju 2018 r. w Międzynarodowej Akademii Refleksologii w Warszawie. Sama od wielu lat korzystam z zabiegów masażu stóp (i wiem, że działają). Postanowiłam więc zapisać się na kurs. Zabiegi, które robię oparte są na teorii medycyny chińskiej i bardzo komponują się z tym czego uczę się na studiach. Ponieważ zabiegi są bezpieczne mogę pomagać już innym ludziom i nabierać doświadczenia.

W między czasie poszerzam swoją wiedzę w licznych kursach z medycyny chińskiej. Dlatego zakres moich usług będzie sukcesywnie się poszerzać.

Moim celem jest połączenie pasji z pracą. Mam nadzieje, że to się uda. A w tym Ty możesz mi pomóc.
Zapraszam serdecznie na zabiegi.