Masaż trwa od 45 do 55 minut i wykonywany jest ręcznie. Pacjent/ka leży na stole. Masuje się obie stopy naprzemiennie – najpierw receptor na prawej stopie, potem na lewej. Zabieg składa się z 3 części: relaksacyjnej, terapeutycznej i na koniec znowu relaksacyjnej z użyciem olejku. Część terapeutyczna zaczyna się od palców i grzbietu stopy, następnie masuje się poszczególne receptory kierując się w dół do pięty oraz na koniec boki stóp.

Podczas zabiegu pobudzane są wszystkie receptory, jakie znajdują się na stopach oraz dodatkowo stymuluje się punkty na najważniejszych meridianach, czyli kanałach energetycznych. Dzięki takiej pracy zabieg jest kompleksowy i wpływa na cały organizm.

Refleksologia stóp jest przyjemnym zabiegiem, choć początkowo niektóre receptory mogą być bolące. Jednak siła ucisku jest zawsze dostosowana do progu bólowego pacjenta/tki, więc nie trzeba się bać 🙂

Terapia refleksologiczna, dla celów leczniczych, powinna odbywać się w sesjach, na które składa się około 10-15 zabiegów. Zabiegi powinny być wykonywane co najmniej raz w tygodniu. W przypadku poważniejszych i długo trwających chorób zabieg wykonuje się 2-3 razy tygodniowo. Dla podtrzymania efektów sesji, jak i w celach profilaktycznych zabiegi mogą odbywać się co 2-3-4 tygodnie.

Najlepiej jest przyjść i sprawdzić na własnych stopach 🙂